Problemy zawodu lekarza

Niezależne Forum dla lekarzy Regionu Małopolski

Forum Problemy zawodu lekarza Strona Główna -> Związki Zawodowe -> OZZL Idź do strony 1, 2  Następny
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat 
OZZL
PostWysłany: Pią 18:36, 24 Mar 2006
medicineman
Administrator

 
Dołączył: 20 Mar 2006
Posty: 180
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5





Podaję link do strony OZZL
[link widoczny dla zalogowanych]
niestety tylko oni samotnie próbują coś zdziałać


Post został pochwalony 0 razy
Zobacz profil autora
OZZL Oświadczenie
PostWysłany: Śro 13:02, 05 Kwi 2006
medicineman
Administrator

 
Dołączył: 20 Mar 2006
Posty: 180
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5





Oświadczenie
Zarządu Krajowego
Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy
W związku z pracami zespołu powołanego przy Komisji Trójstronnej, którego celem ma być przedstawienie sposobu realizacji podwyżki płac dla pracowników służby zdrowia w roku 2007 i w następnych latach oraz w związku z propozycjami zmian w istniejącym prawie, jakie zostały przedstawione przez stronę rządową w ramach prac tego zespołu, Zarząd Krajowy OZZL oświadcza, co następuje:

W zespole przy Komisji Trójstronnej nie ma odrębnej reprezentacji środowiska lekarskiego, która by uczestniczyła w opracowaniu projektu zmian.

Przedstawione dotychczas propozycje są nie do przyjęcia przez OZZL z następujących powodów:

Kwota proponowanego wzrostu wynagrodzeń jest dalece niewystarczająca: proponuje się jednorazową 30% podwyżkę w roku przyszłym i utrzymanie uzyskanego poziomu wynagrodzeń w latach następnych, podczas, gdy oczekiwania środowiska lekarskiego są następujące: 30% podwyżki w tym roku i 100% podwyżki (lub minimalna płaca dla lekarza w kwocie 5000 złotych brutto lub 2x średnia płaca w gospodarce) od roku 2007,
Zaproponowany sposób realizacji podwyżki jest dziwaczny, kłóci się z przyjętym obecnie systemem kontraktowania świadczeń zdrowotnych i burzy go, różnicuje – w sposób nieuzasadniony – świadczeniodawców oraz pracowników służby zdrowia, przyczynia się do dalszego ewoluowania systemu opieki zdrowotnej w Polsce w kierunku systemu nakazowo – rozdzielczego, mało efektywnego i krytykowanego przez lekarzy i pacjentów.
O takiej ocenie propozycji Zespołu zdecydowały następujące szczegółowe rozwiązania:

przyznanie podwyżek tylko osobom zatrudnionym na podstawie umowy o pracę z wyłączeniem osób zatrudnionych na podstawie umowy cywilno prawnej (kontraktu), co kłóci się z konstytucyjną zasadą równości wobec prawa i różnicuje – w sposób nieuprawniony – wynagrodzenie pracownika w zależności od podstawy prawnej zatrudnienia,
przyznanie podwyżek tylko dla pracowników tych zakładów, które mają status SPZOZ-ów (samodzielnych publicznych zakładów opieki zdrowotnej), z pominięciem zakładów niepublicznych, co przyczynia się do dalszego zróżnicowania sytuacji prawnej i faktycznej zakładów ochrony zdrowia w zależności od ich formy organizacyjnej i statusu właściciela; takie rozwiązanie w oczywisty sposób kłóci się z deklarowaną równością podmiotów wobec prawa i wobec publicznego płatnika (NFZ),
wyliczenie kwot, o jakie mają być zwiększone kwoty kontraktu zawartego między NFZ a poszczególnymi (publicznymi) zakładami opieki zdrowotnej w roku 2007 – na podstawie wielkości dotychczasowego funduszu płac w poszczególnych zakładach pracy, co spowoduje nieuzasadnione względami merytorycznymi zróżnicowanie stawek za to samo świadczenie płacone przez NFZ różnym świadczeniodawcom; jest to działanie zmierzające do całkowitego odejścia od zasady „pieniądze za wykonaną pracę” na rzecz zasady „pieniądze na określony zakład pracy”
Przedstawione propozycje dowodzą, że rządzący ciągle jeszcze nie mają świadomości powagi sytuacji i głębokości kryzysu w służbie zdrowia. Są one doraźną próbą stłumienia niepokojów społecznych wśród pracowników medycznych, a nie poważnym projektem zmian w systemie opieki zdrowotnej w naszym kraju, na który czekają obywatele.

OZZL wyraża nadzieję, że ta postawa rządzących się zmieni. W chwili obecnej nie ma powodów do zaprzestania akcji protestacyjnej, wręcz przeciwnie cały Związek, śladem Regionu Podkarpackiego, kontynuuje przygotowania do akcji strajkowej.

W imieniu Zarządu Krajowego
Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy

Krzysztof Bukiel – przewodniczący Zarządu


Post został pochwalony 0 razy
Zobacz profil autora
ozzl
PostWysłany: Śro 13:20, 05 Kwi 2006
kuba
profesor

 
Dołączył: 20 Mar 2006
Posty: 68
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5





Nie znam nikogo kto do tego związku należy, czy to jakiś podziemny związek? Oni nie pozyskują nowych członków. Może czas już pomyśleć aby utworzyć nowy odpolityczniony , ogólnopolski Związek Zawodowy Lekarzy RP? Nazwę zastrzegam dla siebie. Laughing Laughing Laughing


Post został pochwalony 0 razy
Zobacz profil autora
Włoszczowa
PostWysłany: Sob 23:59, 08 Kwi 2006
5anna2
docent

 
Dołączył: 02 Kwi 2006
Posty: 32
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Małopolska





To mi się podoba. Laughing
Włoszczowa 2006-04-03

tekst ze strony OZZL

Dyrektor
ZOZ Włoszczowa

Ogólnopolski Związek Zawodowy Lekarzy Organizacja Terenowa we Włoszczowie realizując uchwałę nr.14 VIII Krajowego Zjazdu Lekarzy, działając w interesie środowiska lekarskiego naszego zakładu pracy domaga się wprowadzenia do Zakładowego Regulaminu Wynagrodzeń zapisu o minimalnej płacy lekarzy oraz powiązania jej z wysokością średniego wynagrodzenia w sektorze przedsiębiorstw. Domagamy się określenia minimalnej płacy lekarza na poziomie:
1./dla lekarza bez specjalizacji dwukrotność średniej krajowej ogłaszanej przez GUS
2./dla lekarza ze specjalizacją trzykrotność średniej krajowej ogłaszanej przez GUS
Rozumiejąc określoną trudną sytuację finansową zakładu ograniczamy wysokość naszych żądań do 30% podwyżki płacy zasadniczej począwszy od 1 maja 2006.Oczekujemy w zamian pisemnej gwarancji dokonywania corocznej podwyżki płacy zasadniczej lekarzy o minimum 30% wypłacanej najpóźniej do końca marca każdego roku, aż do czasu osiągnięcia poziomu wynagrodzeń lekarzy określonego cytowaną wyżej Uchwałą Samorządu.
Oczekujemy 7 dni na pozytywną odpowiedź na nasze postulaty. Po tym terminie w przypadku braku odpowiedzi lub odpowiedzi nie spełniających naszych oczekiwań ogłosimy spór zbiorowy zastrzegając sobie prawo do rozpoczęcia akcji protestacyjnej z możliwością strajku włącznie.

do wiadomości:
1./Świętokrzyska Izba Lekarska
2./Zarząd Regionu Świętokrzyskiego OZZL
3./Przewodniczący Komisji Zdrowia Starostwo Powiatowe we Włoszczowie


Post został pochwalony 0 razy
Zobacz profil autora
to też
PostWysłany: Nie 00:08, 09 Kwi 2006
5anna2
docent

 
Dołączył: 02 Kwi 2006
Posty: 32
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Małopolska





Lekarze w Radomiu strajkują

IAR Informacyjna Agencja Radiowa

W Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Radomiu ogłoszono pogotowie strajkowe. Lekarze i pielęgniarki od kilku tygodni są w sporze zbiorowym z dyrekcją placówki. Domagają się większych nakładów na służbę zdrowia i wyższych płac.

Na razie pacjenci przyjmowani są normalnie. W piątek szpital będzie pracował tak jak podczas świątecznego dyżuru.
Piotr Roczniak, szef Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy w Radomiu, podkreśla, że akcja w radomskim szpitalu polega wyłącznie na oplakatowaniu. Wyjaśnia, że lekarze chcą dotrzeć do pacjentów z informacją o swoich postulatach, prosząc jednocześnie o zrozumienie.

Wicedyrektor placówki, Anna Dusińska-Kamińska, zwraca uwagę, że realizacja żądań lekarzy i pielęgniarek doprowadziłaby szpital do bankructwa. Dodaje, że zaproponowano podwyżki płac o 4% - na takie jej zdaniem szpital mógł sobie pozwolić.

W ramach protestu wypowiedzenia złożyli wszyscy ortopedzi z radomskiego szpitala. Odejdą z placówki 1 maja.

Więcej takich wiadomości na strone OZZL


Post został pochwalony 0 razy
Zobacz profil autora
nowa uchwała
PostWysłany: Czw 11:10, 13 Kwi 2006
medicineman
Administrator

 
Dołączył: 20 Mar 2006
Posty: 180
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5





Uchwała Prezydium Zarządu Krajowego OZZL
z dnia 12 kwietnia 2006r.
w sprawie ogólnopolskiego strajku lekarzy.

Prezydium Zarządu Krajowego OZZL ocenia, że przebieg Ogólnopolskiego Protestu Pracowników Służby Zdrowia w dniu 07 kwietnia br. dowiódł, iż środowiska medyczne są zdeterminowane, aby doprowadzić do znaczącej i trwałej poprawy wynagradzania personelu medycznego w naszym Kraju.

Stwierdzając, iż postulaty Związku nie zostały spełnione, Prezydium Zarządu Krajowego OZZL postanawia:

Niezależnie od działań podejmowanych przez OZZL wspólnie z innymi członkami Krajowego Komitetu Porozumiewawczego na Rzecz Wzrostu Wynagrodzeń Pracowników Służby Zdrowia, Prezydium ZK OZZL zobowiązuje wszystkie organizacje terenowe Związku (zakładowe i międzyzakładowe) do zakończenia procedury sporu zbiorowego ze swoimi pracodawcami do dnia 10 maja 2006r. – łącznie z przeprowadzonym referendum strajkowym. Wyznaczenie jednej wspólnej daty jest konieczne, aby strajk, przeprowadzany w odrębnych zakładach odbył się w jednakowym czasie w całym kraju, co podkreśli ogólnopolski charakter zgłaszanych postulatów i całej akcji.
Data rozpoczęcia strajku zostanie ustalona przez Zarząd Krajowy OZZL w porozumieniu z Krajowym Komitetem Porozumiewawczym.
Zarząd Krajowy OZZL zwróci się do pozostałych związków zawodowych, wchodzących w skład Krajowego Komitetu Porozumiewawczego o skoordynowanie prowadzonych przez te związki sporów zbiorowych z pracodawcami z analogicznymi działaniami OZZL.
Prezydium ZK OZZL zobowiązuje organizacje terenowe OZZL do podjęcia przygotowań do ogólnopolskiej manifestacji pracowników służby zdrowia w Warszawie w dniach 10-12 maja 2006r ( z jednodniowym urlopem na żądanie). Koordynacja działań na szczeblu województw należy do Zarządów Regionalnych OZZL. Ostateczna decyzja o manifestacji i jej terminie zostanie podjęta w porozumieniu z Krajowym Komitetem Porozumiewawczym.
Jednocześnie, Prezydium ZK OZZL deklaruje, że OZZL przystąpi do wszystkich dalszych działań, określonych przez Krajowy Komitet Porozumiewawczy na Rzecz Wzrostu Wynagrodzeń Pracowników Służby Zdrowia.

W imieniu Prezydium Zarządu Krajowego OZZL
Krzysztof Bukiel – przewodniczący Zarządu


Post został pochwalony 0 razy
Zobacz profil autora
Polecam
PostWysłany: Wto 11:04, 25 Kwi 2006
kuba
profesor

 
Dołączył: 20 Mar 2006
Posty: 68
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5





Najwyższy już czas założyć związek;
polecam tę stronę:
[link widoczny dla zalogowanych]


Post został pochwalony 0 razy
Zobacz profil autora
Bukiel
PostWysłany: Wto 22:37, 09 Maj 2006
medicineman
Administrator

 
Dołączył: 20 Mar 2006
Posty: 180
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5





Bydgoszcz dnia 09 maja 2006r.

Komunikat dla prasy o przebiegu strajku lekarzy

Zarząd Krajowy OZZL informuje, że strajk lekarzy w Polsce rozszerza się zgodnie z zapowiedziami.

Do strajkujących od wczoraj 6 szpitali na Śląsku i Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Radomiu, w dniu dzisiejszym dołączyło 15 szpitali z województwa Łódzkiego. Rozpoczęcie strajku w dniu dzisiejszym deklarował również szpital w Tomaszowie Mazowieckim.

W najbliższych dniach strajk rozpocznie się w kolejnych szpitalach m. innymi w województwach: śląskim, opolskim, łódzkim, lubelskim, świętokrzyskim, mazowieckim i małopolskim.

O przebiegu strajku będziemy informować sukcesywnie.

W imieniu Zarządu Krajowego OZZL
Krzysztof Bukiel - przewodniczący Zarządu


Post został pochwalony 0 razy
Zobacz profil autora
pomysły
PostWysłany: Wto 10:08, 16 Maj 2006
medicineman
Administrator

 
Dołączył: 20 Mar 2006
Posty: 180
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5





Nie podobają mi się pomysły p.Bukiela na finansowanie służby zdrowia poprzez powoływanie następnych firm ubezpieczeniowych. Są to zresztą pomysły Korwina-Mikke.
Znowu powstaną, założone przez finansistów "ubezpieczalnie", oczywiście z niezłymi dla urzędujących tam apanażami. Znowu będzie jakiś pośrednik a my jako pacjenci i lekarze będziemy mieli guzik do powiedzenia, będziemy mogli płacić lub nie, i tyle.
Pacjenci muszą dojrzeć do tego aby zrozumieć , że sami muszą takie ubezpieczalnie zakładać. I tylko współfinansowanie może im to uświadomić. Współfinansowanie na rzecz: lekarza,przychodni,szpitala- nie NFZ bo znowu pieniądze zaginą.


Post został pochwalony 0 razy
Zobacz profil autora
PostWysłany: Wto 15:04, 23 Maj 2006
medicineman
Administrator

 
Dołączył: 20 Mar 2006
Posty: 180
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5





Premier wyjaśnił, że nakłady na służbę zdrowia będzie można zwiększyć dzięki wzrostowi gospodarczemu i przeznaczeniu większych środków z budżetu. Rząd liczy też na zwiększenie wpływów do Narodowego Funduszu Zdrowia dzięki likwidacji tak zwanego klina podatkowego. Premier powiedział, że dodatkowe pieniądze zostaną przeznaczone przede wszystkim na regulacje płac.

Czy zwykły lekarz coś z tego będzie miał? Nie, bo nikt , z wysokich układających się stron nawet nie mówi o wynegocjowaniu w komisji trólstronnej "zbiorowego układu płac" dla ochrony zdrowia


Post został pochwalony 0 razy
Zobacz profil autora
listy
PostWysłany: Śro 13:01, 24 Maj 2006
medicineman
Administrator

 
Dołączył: 20 Mar 2006
Posty: 180
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5





Bydgoszcz 23 maja 2006r.

Komunikat dla prasy
Klucz do rozwiązania strajków w ochronie zdrowia jest w ręku Prezesa NFZ

Zarząd Krajowy OZZL informuje, że w dniu wczorajszym 22 maja 2006 wystosował list do Prezesa NFZ zawierający propozycję działań, które mogłyby – doraźnie – rozwiązać problem strajków w ochronie zdrowia.

W ocenie OZZL Prezes NFZ powinien podjąć następujące kroki:
oszacować, na podstawie dotychczasowego planu finansowego Funduszu (planów finansowych oddziałów Funduszu) o ile należy zmienić wysokość stawki za poszczególne świadczenia (wartość tzw. punktu lub kwoty kapitacyjnej w POZ) aby wynagrodzenia personelu medycznego mogły wzrosnąć o 30%,
nakazać oddziałom wojewódzkim NFZ odpowiednią zmianę wysokości stawki za świadczenia, finansowane przez NFZ (zgodnie z zakresem działania prezesa NFZ, określonym w art. 102 ust 5 pkt 25 ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej, finansowanych ze środków publicznych),
zmienić plan finansowy Funduszu w ten sposób, że środki z rezerwy ogólnej i środki z rezerwy przeznaczonej na sfinansowanie leczenia Polaków zagranicą przeznaczyć na wzrost wysokości stawki za bieżące świadczenia zdrowotne ( zgodnie z art. 124 ust 4 i art. 124 ust 8 ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej, finansowanych ze środków publicznych),
ocenić niedobór środków pozyskanych z przesunięcia, o którym mowa w pkt 3 w stosunku do potrzeb , o których mowa w pkt 1.
zaciągnąć kredyt w kwocie odpowiadającej temu niedoborowi ( na podstawie art. 127 ust.1 ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej, finansowanych ze środków publicznych). Gwarancją spłaty kredytu będą zwiększone środki przeznaczone na świadczenia zdrowotne, ze środków publicznych, zgodnie z zapowiedziami Premiera i innych przedstawicieli Rządu RP.
zmienić odpowiednio plan finansowy Funduszu, kierując się przepisem art. 124. ust. 1 ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej, finansowanych ze środków publicznych, który przewiduje taką możliwość „w przypadku zaistnienia sytuacji, związanych z wykonaniem planu finansowego Funduszu, których nie można było przewidzieć w chwili zatwierdzania planu” . Taką sytuacją jest brak zgody personelu medycznego na dotychczasowy wyzysk, co powoduje, że przewidziane w planie koszty świadczeń zdrowotnych – wzrosły.
W ocenie OZZL, Prezes NFZ jest zobowiązany do podjęcia takich działań, bo ciąży na nim ustawowy obowiązek zapewnienia odpowiedniego zakresu świadczeń zdrowotnych ubezpieczonym, a w przypadku przedłużającego się strajku – nie będzie to możliwe. Zarząd Krajowy OZZL zwrócił się do Prezesa NFZ z prośbą o spotkanie w celu omówienia powyższych propozycji.
W imieniu Krajowego Komitetu Strajkowego Lekarzy i Zarządu Krajowego OZZL

Krzysztof Bukiel – przewodniczący ZK


Post został pochwalony 0 razy
Zobacz profil autora
PostWysłany: Pią 11:03, 02 Cze 2006
5anna2
docent

 
Dołączył: 02 Kwi 2006
Posty: 32
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Małopolska





OZZL założył wreszcie Forum- polecam
[link widoczny dla zalogowanych]


Post został pochwalony 0 razy
Zobacz profil autora
PostWysłany: Sob 13:49, 03 Cze 2006
medicineman
Administrator

 
Dołączył: 20 Mar 2006
Posty: 180
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5





List do Kongresu PIS
Cytat:
PT Delegaci
II Kongresu Prawa i Sprawiedliwości
Szanowni Państwo,
W imieniu Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy, organizatora trwających od pewnego czasu strajków w szpitalach całego kraju, chciałbym przesłać Państwu zdecydowaną i jednoznaczną deklarację: strajk lekarzy nie jest wymierzony w PiS, ani w program odnowy państwa.
Zdajemy sobie sprawę, że są osoby, którym zależy na takim przedstawieniu naszego protestu. To ci, którzy boją się zasadniczych zmian w ochronie zdrowia i likwidacji istniejących w niej patologii. Oni chcą, aby politycy partii rządzącej potraktowali nasz protest, jako polityczną awanturę i nie słuchali uważnie co strajkujący mają im do powiedzenia, a cały problem sprowadzili do podwyżki płac.

Ten cel niestety został osiągnięty. Nikt z rządzących nie chce się ustosunkować do naszego programu zmian w ochronie zdrowia, do propozycji: jak zlikwidować nieefektywne zarządzanie, korupcję, limitowanie świadczeń zdrowotnych, powodujące, że część chorych umiera w kolejkach do leczenia, co zrobić aby szpitale przestały się zadłużać i aby ustał wyzysk personelu medycznego. Każda nasza propozycja oceniana jest raczej jako podstęp, mający zaszkodzić rządzącym, niż jako szczera chęć likwidacji patologii.

Nam nie chodzi tylko o pieniądze. Źle by się stało, gdyby jedynym efektem strajków było tylko doraźne zwiększenie płac personelu medycznego. Niewiele to zmieni w kondycji służby zdrowia jako całości i za kilka – kilkanaście miesięcy problem powróci ze zdwojoną siłą. Wszyscy na tym stracimy: lekarze, pacjenci i ci, którzy odpowiadają dzisiaj za sprawy Kraju.

Prosimy Państwa o podjęcie rozmów przedstawicieli PiS z OZZL w sprawie programu zmian w polskiej ochronie zdrowia.

Życzymy owocnych obrad i dobrych wyborów.

Z wyrazami szacunku

Krzysztof Bukiel - przewodniczący OZZL


Takie postawienie problemu nie zyska popularności wśród kadry merytorycznej, w tym lekarzy.Oczywiście, że chodzi o "pieniądze". Przede wszystkim! Tak, nie tylko na płace! To fakt ! Ale także o "durne" ich trwonienie.
Każda placówka służby zdrowia ma swojego właściciela, swojego płatnika- i to oni mają ustawowy obowiązek zapewnić społeczności lokalnej opiekę zdrowotną. Budynki, aparatura, zatrudnienie itd.
Jeśli związek zawodowy będzie się martwił o te rzeczy- to gratuluję.
Jeśli rolą związku jest prywatyzowanie wszystkiego, zakładanie większej ilości firm ubezpieczeniowych to chyba nie rozumiemy roli związku zawodowego!
A gdzie walka o komisję trójstronną, gdzie walka o układ zbiorowy. Jak można było dopuścić do strajków bez referendów wśród wszystkich pracowników, taki błąd?

Oj, bo lekarze zaczną się zastanawiać w co OZZL gra!
I jeszcze jedno Proszę przypomnieć sobie Uchwałę Zjazdu NIL, czyżby OZZL ta Uchwała nie obowiązywała?


Post został pochwalony 0 razy
Zobacz profil autora
PostWysłany: Pią 08:14, 09 Cze 2006
5anna2
docent

 
Dołączył: 02 Kwi 2006
Posty: 32
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Małopolska





Cytat:
Podwyżek nie dostaną jednak pracownicy placówek niepublicznych.


Czy OZZL dostrzega już błąd w założeniu takiego prowadzenia akcji strajkowych Question


Post został pochwalony 0 razy
Zobacz profil autora
zaczynamy od nowa
PostWysłany: Śro 11:02, 10 Sty 2007
kuba
profesor

 
Dołączył: 20 Mar 2006
Posty: 68
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5





Około 600 lekarzy od Olkusza aż po Suchą Beskidzką, czyli z sześciu szpitali w pięciu powiatach weszło w spór ze swoimi pracodawcami. Domagają się podwyżek. To przygotowania do ogólnopolskiego strajku, który ma być gotowy do 7 maja. O tym, czy nastąpi, zdecyduje zgromadzenie związku zrzeszające przedstawicieli wszystkich oddziałów terenowych, czyli ok. 400-500 osób z Polski.
– Za kilka dni do podobnego kroku ma być gotowych 13 placówek z Małopolski, a do 22-24 stycznia 20 na 34 w całym województwie. To nie walka z dyrekcjami szpitali i zakładów, ale dążenie do zmian systemowych, które przede wszystkim powinny wyjść na dobre pacjentowi, a następnie całemu personelowi, a nie tylko lekarzom – wyjaśnia Piotr Watoła, przedstawiciel władz krajowych Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy i szef oświęcimskiego oddziału związku zawodowego.
Protestujący postulują m.in. jednakowe płace. Ich zdaniem lekarz-stażysta powinien zarabiać miesięcznie 1,75 średniej pensji krajowej, medyk bez specjalizacji 2 średnie wynagrodzenia, lekarze z pierwszym stopniem specjalizacji – 2,5, zaś specjaliści 3 średnie krajowe. Inny postulat dotyczy wprowadzenia płatnego 14-dniowego urlopu szkoleniowego dla lekarzy w ciągu roku.
Międzyzakładowy Związek Zawodowy Lekarzy w Oświęcimiu podjął decyzję o przystąpieniu do ogólnokrajowego strajku, który rozpocznie się w maju, już w środę. Od głosu wstrzymały się jedynie trzy osoby.


Post został pochwalony 0 razy
Zobacz profil autora
OZZL
Forum Problemy zawodu lekarza Strona Główna -> Związki Zawodowe
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)  
Strona 1 z 2  
Idź do strony 1, 2  Następny
  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
Regulamin